Григор Димитров игра пъврия си четвъртфинал на "Ролан Гарос", но за съжаление не успя да го прескочи. Българската звезда загуби в три сета - 2:6, 4:6, 6:7(3) от новия №1 в света Яник Синер за 149 минути игра на централния корт "Филип Шатрие".

Италианецът, който ще поведе ранглистата в понеделник, след като Новак Джокович се оттегли от турнира, просто бе прекалено стабилен днес. Гришо постепенно намери ритъма си и подобряваше играта си с напредването на времето, но в крайна сметка не успя да разгадае как да пречупи съперника си.

Синер ще бъде първият италианец, който стига до №1 в света. Българинът пък направи цели 49 непредизвикани грешки, което също изигра своята роля и сложи край на серията му от четири поредни победи. Времето днес бе и доста ветровито, което затрудни и двамата тенисисти, но в крайна сметка италианецът се адаптира по-добре към условията.

Мачът започна с доста уверен първи сервис гейм от страна на Гришо. Първият му сервис сякаш заработи, българинът рискуваше с ударите му от форхенд и на пръв поглед взичко изглеждаше отлично.

Яник Синер бе тенисистът, който имаше далеч повече трудности със спечелването на първото си подаване, но италианецът все пак го взе, а това бе началото на серия от пет поредни спечелени гейма.

Синер пробив с втория си брейкбол в тетия сет, а два гейма по-късно световният №2 поведе с 40:0 при сервис на Гришо. Макар българинът да отрази тези три точки, Синер пак си спечели шанс за пробив и се възползва.

Италианецът затвърди брейка и при 5:1 бе ясно, че няма какво да се обърка, като само в рамките на 35 минути първият сет приключи при резултат 6:2 в полза на шампиона от Australian Open.

Снимка: Getty images

Сет №2 стартира по кошмарен начин за Димитров, който допусна пробив още в първия гейм, а през цялата продължителност на тази част така и не стигна до подобна взъможност за себе си.

Колкото и да се опитваше, а и на моментио видимо да бе по-ставбилен спрямо първия сет, Гришо трудно се противопоставяше на почти перфектната игра на съперника си.

Ранният пробив се оказа напълно достатъчен за Синер да поведе в резултата с два сета, след като Григор отстъпи с 4:6 във втория сет.

Третият сет бе най-равностоен и в него първата ракета на България се разигра и показа на какво е способен. Този път ранни брейкове нямаше и двамата тенисисти печелеха подаванията си докато не се стигна до деветия гейм.

Тогава отново Синер първи направи пробив и протегна ръце към полуфиналите.

Гришо обаче моментално нвърна брейка, изравнявайки до 5:5, а с няколко наистина класни отигравания поведе и с 6:5.

Разиграванията ставаха все по-дълги, а при сервис на противника Григор поведе с 30:15, но силите му не стигнаха за нов пробив и така всичко щеше да се реши в тайбрек.

Там Димитров изостана с 2:5, а след това не успя да се противопостави на противника си, който затвори мача още при първия мачбол, за да продължи напред към последните четири в турнира.