Андрей Рубльов продължава със силните мачове, като намери място на осминафиналите на Мастърса в Маями.

Руснакът спечели с убедителното 6:2. 6:1 срещу Мартон Фучович, като това му отне по-малко от час.

Рубльов изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, като не даде никакъв шанс на унгарския си съперник, а това бе втория му пореден двубой, в който губи само три гейма.

Любопитно, че това бе четвъртата среща между Рубльов и Фучович за последните четири турнира, на които двамата участват.

Едва ли е изненада, че и в четирите случая руснакът взе победи в два сета.

Така на осминафиналите Рубльов ще срещне носителя на US Open от 2014-а Марин Чилич, който спечели с 6:4, 6:3 срещу младата италианска сензация Лорензо Музети.

Изненадата от ранната програма за деня се случи в мача между Денис Шаповалов и Хуберт Хуркач, в който полякът победи с 6:3, 7:6 и изхвърли шестия поставен в основната схема.

Петият поставен Диего Шварцман от Аржентина пък успя да надвие Адриан Манарино с 6:1, 6:4.