Световният №8 Андрей Рубльов е един от най-непредвидимите играчи в съвременния тенис и той го потвърди още веднъж.

Руснакът, който беше влязъл в ужасяваща серия от лоши резултати през юни и юли, сега намери сили да достигне втория си Мастърс финал за годината.

В Монреал Рубльов отстрани италианеца МАтео Арналди с 6:4, 6:2 само ден, след като поднесе голямата изненада на турнира, спрвяйки се със световния №1 Яник Синер в три сета.

Победата над световния №46 Арналди дойде убедително за час и 18 минути след ранен пробив в първия сет и четири поредни гейма, спечелени след 2:2 във втория.

След мача със Синер руснакът разкри, че в продължение на години е в дълга депресия и именно победата над световния №1 му е помогнала да разбере, че е способен да печели срещу най-добрите.

"Това е специален момент, защото се борих със сериозни проблеми в продължение на месеци. В депресия съм от много години заради проблеми извън корта и бърн аут. През този сезон избухнах неприятно на корта", каза световният №8 след мача със Синер.

На финала Рубльов ще играе с австралийския палач на Григор Димитров Алексей Попирин. Попирин, който спаси три мачбола срещу българина в осминафиналите, след това победи Хуберт Хуркач, а сега и американеца Себастиан Корда.

Триумфът за световния №62 дойде след 7:6(0), 6:3. За Попирин това е едва трети финал в ATP и първи на ниво Мастърс. До момента той има титли в Сингапур през 2021 година и в Хърватия през 2023-а.

Рубльов ще е фаворит в преследването си на втора Мастърс титла след тази, която спечели през май в Мадрид.