Русия победи САЩ с 2:1 в сблъсък от група "D" на АТР Сup.

Руснаците успяха да решат всичко още в мачовете на сингъл, когато Карен Хачанов и Даниил Медведев постигнаха победи и обезсмислиха мача на двойки, който американците успяха да спечелят.

В първия двубой Карен Хачанов победи Тейлър Фриц с 3:6, 7:5, 61.

След тях на корта в Пърт излязоха Даниил Медведев и Джон Иснър, като първата ракета на Русия нямаше поблем и спечели с 6:3, 6:1.

Хачанов и Медведев се нагърбиха и с мача на двойки, но претърпяха поражение с 3:6, 4:6 от Остин Крайчек и Райев Рам.

Така Русия оглавява групата с 2 победи, докато американците са с 2 загуби и нямат шанс да продължат напред.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В другия сблъсък от тази група Италия победи Норвегия с 2:1.

Домакинът Австралия пък е първият четвъртфиналист, след като стана часно, че печели своята група "F".

Въпреки травмата на Ник Кирьос, австралийците триумфираха с 3:0 над Канада и са недостижими на върха.

Ако България победи Белгия, то именно Австралия ще е съперникът ни на четвъртфиналите.