Руският тенисист Андрей Рубльов спечели титлата на турнира в Бощад (Швеция) на червени кортове с награден фонд 562 815 евро, след като на финала се наложи над поставения под № 1 в схемата норвежец Каспер Рууд със 7:6 (3), 6:0. Мачът продължи малко повече от час и половина.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

В първия сет Рубльов направи пробив и поведе с 4:2, но след това Рууд се реваншира като взе два поредни гейма и изравни резултата. Двамата стигнаха до тайбрек, в който руснакът се наложи със 7:3. Във втората част нямаше никаква конкуренция, като Рубльов спечели шест поредни гейма и не даде шанс на скандинавеца. 25-годишният руснак спечели 80% от точките на своя първи сервис.

Това бе и 5-а победа за Рубльов от общо 7 мача срещу Рууд. Норвежецът бе шампион в Бощад от 2021 година.

В друг финал от деня пък Педро Качин спечели титлата на тенис турнира в Гщаад (Швейцария) от сериите АТП 250 на червени кортове с награден фонд 630 705 евро. На финала аржентинецът се наложи над Алберт Рамос-Виньолас с 3:6, 6:0, 7:5 за 2:20 часа игра.