Световният №7 Андрей Рубльов от Русия е следващото препятствие пред Григор Димитров в Индиън Уелс. Българинът ще се изправи срещу Рубльов е четвъртфинален двубой, който се очаква да се проведе в петък вечер.

РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА НА ГРИГОР НАД ДЖОН ИСНЪР ГЛЕДАЙТЕ ТУК ->

Съперникът на Гришо е един от тенисистите в най-добра форма в Тура от началото на сезона. 24-годишният руснак има 14 победи и 2 загуби досега през 2022 година, като на сметката му личат и две спечелени титли - от турнира от категория ATP 250 в Марсилия и от този от категория ATP 500 в Дубай.

Той е поставен под №7 в основната схема на надпреварата, докато Гришо е №33.

За разлика от Рубльов, Димитров е с по-скромен баланс през новата година - 4 победи и 4 загуби.

Срещата помежду им в Калифорния ще бъде под №4, като победителят ще вземе превес в директните двубои, защото досега и двамата имат по два спечелени мача.

През 2017 година, когато се срещат за първи път, Рубльов триумфира в три сета на US Open - 7:5, 7:6(3) и 6:3. Година по-късно Димитров взима реванш в четирисетова мач на Austrlian Open след 6:3, 4:6, 6:4 и 6:4, а през същия сезон 2018 той печели и четвъртфинала помежду им в Ротердам - 6:3, 6:4.

Най-скорошната им среща е от Beijing Open през 2019, а в китайската столица руснакът бие Димитров с 6:2 и 7:5.

Победителят от тази двойка ще се изправи в полуфинал срещу Миомир Кецманович (Сърбия), който не е поставен или срещу Тейлър Фриц от САЩ, който е №20 в схемата.

Миналата година Григор игра полуфинал в Индиън Уелс, докато Рубльов бе отстранен в третия кръг.