Две от големите фаворитки за титлата на "Ролан Гарос" - Арина Сабаленка и Елена Рибакина, се класираха безпроблемно за втората седмица на турнира и по-конкретно осминафиналите.

В поредния дъждовен ден в Париж световната №2 и шампионка от Australian Opеn Сабаленка изигра пореден солиден мач, като този път трябваше да спечели срещу най-добрата си приятелка Паула Бадоса от Испания - 7:5, 6:1 за час и 19 минути игра.

В първия сет представителката на Беларус имаше своите колебания и беше съвсем близо до това да го загуби, тъй като изоставаше с 3:5.

След това обаче влезе в много силна серия от осем поредни спечелени гейма, като в този период обърна първата част, а във втората поведе с недостижима преднина. До края даде само един гейм на гаджето на Стефанос Циципас и затвори мача съвсем спокойно. В следващия кръг Арина ще играе с американка - Мадисън Кийс или Ема Наваро.

Подобен беше сценарият и в мача на Елена Рибакина, също на централния корт. Рускинята, която донесе първата титла в Големия шлем за Казахстан, победи белгийката Елиз Мертенс с 6:4, 6:2 за едва 68 минути игра.

За Рибакина предстои мач с украинката Елина Свитолина или румънката Ана Богдан.

В женската схема имаше голяма радост и за домакинските фенове. Рускинята Варвара Грачева, която след началото на войната в Украйна взе френско гражданство, победи румънката Ирина-Камелия Бегу със 7:5, 6:3.

За 23-годишната Грачева това е първо достигане на осминафинал в Големия шлем. Там тя ще играе срещу младата си сънародничка Мира Андреева или американката Пейтън Стърнс.