Александър Зверев постигна поредна лесна победа на тазгодишния "Ролан Гарос" и се класира за полуфиналите.

Германецът от руски произход победи с 3:0 сета Алехандро Давидович Фокина - 6:4, 6:1, 6:1 за само час и 38 минути игра.

Формата на Зверев изглежда изключителна на турнира, като това е четвъртият му пореден успех без да загуби сет. Играта му наподобяваше тази на мача срещу Кей Нишикори в миналия кръг, а резултатът не случайно е идентичен.

"Много хубаво е да бъда в полуфиналите, но това още не ме задоволява. Надявам се там да играя още по-добре. Мисля, че след първия сет играта ми стана много по-добра и доминирах в точките. Мисля, че мога да играя значително по-добре от това в първия сет", заяви победителят след мача.

Той постигна общо девет пробива в мача и на свой ред на два пъти допусна такъв.

Това ще е първият му полуфинал на "Ролан Гарос" и общо трети в турнирите от Големия шлем. Единствено на "Уимбълдън" не е достигал до тази фаза, но със сегашната си форма може да го постигне още през тази година.

За световния №46 Давидович Фокина утешение остава доброто му представяне на турнира и изкачване в ранглистата, което ще го направи новата ракета №4 на Испания.

На полуфиналите Зверев ще играе със Стефанос Циципас (Гърция) или Даниил Медведев (Русия).