Шестата поставена на "Ролан Гарос" Кори Гоф изоставаше със сет, но направи обрат и победи руския суперталант Мира Андреева с 6:7(5), 6:1, 6:1 след малко над два часа игра.

Двубоят от трети кръг беше между двете останали най-млади тенисистки в турнира, като миналогодишната финалистка показа по-големия си опит на голямата сцена и излезе победителка.

19-годишната Гоф спечели три поредни мача за първи път от март, когато игра четвъртфинал на Индиън Уелс.

16-годишната Андреева пък за първи път спечели сет срещу тенисистка от топ 10 и продължава впечатляващата си дебютна година в големия тенис с 22 победи и 3 загуби.

В началото на април рускинята беше №312 в света, а преди турнира №143. След него тя ще е на прага на първата стотица.

За Гоф предстои мач в осминафиналите срещу Анна Каролина Шмиедлова или Кайла Дей.

В друг мач от днес световната №1 Ига Швьонтек нямаше проблеми да се класира за осминафиналите - меко казано.

Тя не даде нито един гейм на китайката Уан Синю - 6:0, 6:0 за едва 52 минути игра. В следващия кръг Ига ще играе с Биакнка Андрееску или Леся Цуренко.

Другата голяма новина днес е отказването на една от фаворитките Елена Рибакина. Представителката на Казахстан се разболя и не успя да излезе за мача си с испанката Сара Сорибес Тормо.

Световната №132 е на първия си осминафинал и ще играе с Екатерина Александрова или Беатрис Хадад Мая.