19-годишният Карлос Алкарас продължава да изумява с представянето си през 2022 година, след като днес стана най-новият шампион на Мастърса в Мадрид.

Младият испанец буквално се разправи с миналогодишния шампион Александър Зверев и го победи с 6:3, 6:1 за само 64 минути игра.

Това е пета титла за Карлос в кариерата му и четвърта през тази година след тези в Рио де Жанейро, Маями (отново Мастърс) и Барселона. От утре той ще е новият №6 в световната ранглиста и го постигна година, след като беше безизвестен за широката тенис аудитория.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ФИНАЛНИЯ СБЛЪСЪК >>>

Възпитаникът на треньора Хуан Карлос Фереро стигна до титлата след три поредни победи над големи шампиони - Рафаел Надал, Новак Джокович и сега Зверев. Донякъде е изненадващо, че най-лесният му мач в турнира се оказа самият финал.

Днес Зверев беше неузнаваем - слаб, притеснен и сякаш изтощен от снощния мач с Циципас на полуфиналите. Миналогодишният шампион беше надиграван по всевъзможни начини от младежа и на свой ред му помогна със няколко сгрешени смача и двойни грешки. Последните две от тях дойдоха в последния гейм и точно по този начин завърши мача.

Снимка: AP/БТА

За германеца това е втори пореден загубен финал след този в Монпелие през февруари. Той продължава да преследва първата си титла през тази година. Иначе в Мадрид спечели трофея през 2017-а и 2021-а.

Алкарас е шампион в 20-ото юбилейно издание на надпреварата и се нарежда до големи испански фигури като треньора си Фереро и Надал.

След мача Зверев отдаде дължимото на съперника и го нарече "най-добрият играч в света в момента".