Доминик Тийм сензационно отпадна още след първия си мач на турнира в Дубай от категория ATP 500.

Бомбата хвърли южноафриканеца Лойд Харис, който е №81 в световната ранглиста - 6:3, 6:4 след час и 13 минути игра.

Харис игра почти съвършено на първия си сервис, като спечели 29-те от общо 30 точки, в които той влизаше. Направи по един пробив в двата сета и не даде нито една възможност на съперника си.

Харис само преди по-малко от месец загуби от българския талант Адриан Андреев на турнриа в Сингапур. Това е четвъртата му победа в Дубай, след като преодоля двата кръга на квалификациите и първия от основната схема. Чака го мач със сърбина Филип Крайнович.

За Тийм това е поредно разочарование. След като отпадна на осминафиналите на Australian Open от Григор Димитров, той претърпя поражение и от Роберто Баутиста-Агут на четвъртфиналите в Доха.