Сензацията Карлос Алкарас успя да елиминира Стефанос Циципас от турнира в Барселона с награден фонд 2,8 милиона долара след много напрегнат мач от 1/4-финалите.

18-годишният испанец посече поставения под номер 1 в схемата в надпреварата с 6:4, 5:7, 6:2, след като направи пет пробива срещу Циципас.

Испанецът се стреми към трета титла за сезона - преди това спечели в Рио де Жанейро през февруари и в Маями този месец.

Алкарас нарече победата си срещу Циципас "най-голямата" на червени кортове в кариерата му.

За място на финала по-късно днес Алкарас ще излезе срещу Алекс де Минор, който победи Камерън Нори с 2:1 сета.

Иначе мачът между испанския талант и Циципас беше на много високо ниво, както и изпълнен с доста напрежение

В третия сет Циципас се разкрещя на съдията. Причина за недоволството му стана прекалено дългата почивка за Алкарас, като гръкът си позволи призиви към рефера с пожеланието да бъде уволнен.

Преди това пък гръкът се опита да уцели съперника си с топка и дори не се извини.