Серина Уилямс е само на една крачка от пореден финал в Големия шлем.

Американката постигна голяма победа над Симона Халеп с 6:3, 6:3 на четвъртфиналите, като и бяха нужни само час и 22 минути.

Подобен развой не беше очакван - и двете бяха в много добра форма преди сблъсъка, но румънката не успя да се противопостави както в късите, така и в дългите разигравания.

Срещата беше изпълнена от пробиви и въпреки че Халеп вкара 68% от първите си подавания, това не й носеше успех. Статистиките й по принцип не бяха лоши - направи три пробива от общо четири възможности, но на свой сервис срещаше мощни ретури.

Уилямс проби общо шест пъти и в хода на целия мач изглеждаше по-подготвената и амбицирана тенисистка. Направи 24 печеливши удара и ограничи съперничката си само до девет. Беше тествана във втория сет, но показа, че не е готова да се пречупи.

Американката взе частичен реванш за финала на "Уимбълдън" през 2019-а и в полуфиналите ще излезе срещу още една добре позната съперничка - Наоми Осака.

Уилямс продължава да преследва 24-ата си титла в Големия шлем, с която да изравни рекордьорката Маргарет Корт. В последните си четири опита обаче, загуби на финал.

"Осъзнах, че правя много непредизвикани грешки в първите геймове и заиграх по-добре. Знаех си, че трябва да запазя самообладание и да продължа напред. Бях солидна. Това е най-силния ми мач от началото на турнира. Знаех, че излизам срещу втората в света и ми беше ясно, че трябва да се представя по-добре. Точно това се случи", заяви щастливата победителка след мача.

Това беше десетата й победа над Халеп в общо 12 срещи.