Серина Уилямс си осигури място на четвъртфиналите на US Open за 15-и път в своята кариера.

Американката победи естонката Кая Канепи с 6:0, 4:6, 6:3.

Канепи сътвори голямата сензация в женския турнир, изхвърляйки световната №1 Симона Халеп още в първи кръг.

Уилямс изигра блестящ първи сет, в който напомни за най-добрата си форма и не даде гейм на естонката.

Втората част обаче започна с пробив за Канепи, в седмия гейм тя отново проби Серина и поведе с 5:2.

Серина могновено върна пробива, а в последния гейм имаше два шанса да стигне до равенството, но не успя да се възползва.

След мача американката призна, че заради лесно спечеления първи сет, е допуснала отпускане във втория.

В третия обаче Серина отново доминираше и логична спечели с 6:3, за да си осигури нясто на четвъртфиналите.

Там тя ще срещне Каролина Плишкова, която победи австралийката Ашли Барти с 6:4, 6:4.

В другите два двубоя Слоун Стивънс победи Елис Мертенс с 6:3, 6:3, докато Елина Свитолина загуби от латвийката Анастасия Севастова с 3:6, 6:1, 0:6.