Серина Уилямс започна сезона с титла, която е първа за нея от три години насам.

Американката спечели турнира в Оукланд, побеждавайки сънародничката си Джесика Пегула с 6:3, 6:4 във финала.

Титлата бе общо 73-а на сингъл в WTA кариерата на Серина и първа, откакто тя се завърна на корта след раждане. За последно Серина спечели Откритото първенство на Австралия през 2017-а.

През тези три години тя претърпя доста разочарования, най-вече с четирите загубени финала в Големия шлем, но ето, че сезон 2020 стартира обнадеждаващо за нея.

Серина показваше страхотна форма през цялата седмица, като и днес напомни за най-добрия си тенис и победи за час и 36 минути.

Мачът обаче започна колебливо за нея, защото тя трябваше да спасява 5 брейкбола на Пегула в първите два гейма. Това обаче си останаха последните шансове на световната №82.

Серина успя да стигне до два последователни пробива в края на първия сет, с което го спечели с 6:3.

В първия гейм на втория сет Уилямс изтърва 4 брейкбола, с които можеше рано да реши нещата. Все пак тя не се забави много, като още при следващия сервис гейм на Пегула, успя да осъществи пробив на нула, а той бе достатъчен за спечелването на мача.

По-късно днес Серина излиза и във финала на двойки, като може да направи прецедент с две титли за един ден.