Новак Джокович спечели в първия кръг на тазгодишния "Уимбълдън" след 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 за два часа и две минути игра.

Актуалният шампион в надпреварата изненадващо загуби сет срещу световния №253 Джак Дрейпър от Великобритания, но след това набра ритъм и показа, че няма как да загуби този мач.

Срещата се игра на затворен покрив на Централния корт, тъй като от началото на деня в Лондон вали и цялата програма на организаторите се провали.

Все пак домакинските фенове имаха своите поводи да празнуват, тъй като младокът Дрейпър показа хубави неща в първия сет, когато успя да триумфира след 6:4. Постигна го с ранен пробив за 2:1, а след това спаси цели шест възможности пробивът да бъде върнат.

Силите му стигнаха само дотам. След това Новак го проби по два пъти във всеки един от оставащите три сета. Сърбинът заби цели 25 аса и спечели 87% от точките, когато първият му сервис влизаше.

В следващия кръг Новак ще играе с победителя от мача между южноафриканеца Кевин Андерсън и квалификанта от Чили Томас Бариос.