Рафаел Надал върви към защита на титлата си в Монреал, след като намери път от много трудна ситуация в четвъртфинален трилър срещу Фабио Фонини.

Италианецът се превръща в неудобен за Рафа съперник напоследък, като сензационно го елиминира на червено в Монте Карло по-рано през сезона. Не са много тенисистите извън "големите три", победили Надал цели четири пъти, но Фонини има такава горда статистика.

Сега Фабио, определен наскоро от Григор Димитров за "най-нацупеният" тенисист в тура, направи много силен първи сет и спечели с 6:2 срещу шампиона.

Рафа бе като лъв в клетка, с типичната физиономия и горящи от яд и хъс очи, обикалящ по линиите, нареждащ бутилки край стола си в неговите безбройни и доведени до автоматизъм суеверия. И сработи.

Надал обърна, и то как - 6:1, 6:2 в следващите два сета, за да си уреди полуфинална среща с победителя от Гаел Монфис и Роберто Баутиста-Агут. Техният двубой бе отложен заради дъжд.

Надал има нужда от още една победа в Монреал, за да изпревари в ранглистата на втората позиция Роджър Федерер.

Другият полуфинал в Монреал е ясен, след като Карен Хачанов се разправи с Александър Зверев - 6:3, 6:3. В негов стил, германецът изглеждаше някак апатичен, особено след загубата на първия сет.

Съперник за място на финала ще е Данийл Медведев, който бе още по-убедителен срещу Доминик Тийм - 6:3, 6:1. Руснакът затвърждава отлично представяне на американския тур, след като игра и финал във Вашингтон миналата седмица, загубен от Ник Кирьос.