Миналогодишният шампион на тенис турнира в София - Мирза Башич, загуби още в първия кръг на тазгодишната надпревара.

Босненецът претърпя поражение с 0:6, 6:3, 2:6 от словака Мартин Клижан след час и 24 минути игра.

Словакът изигра фантастичен първи сет и не даде нито един гейм на съперника, който се отчете с едва девет спечелени точки.

През втората част обаче световният №99 се върна с играта и стана много по-стабилен, като се възползва от първите две точки за пробив в сета, за да затвори с 6:3.

На почивката между втория и третия сет Башич получи помощ от физиотерапевт и видимо имаше физически проблеми.

Това се отрази на играта му и решителната част започна с пробив в още първия гейм. До края на мача световният №38 направи още един и логично се класира за втория кръг.

Там ще играе с изненадата от първия кръг - германеца Даниел Брандс, който отстрани Николоз Басилашвили.