Миналогодишната шампионка от US Open - Слоун Стивънс, напусна тазгодишната надпревара в четвъртфиналната фаза.

Намиращата се на трето място в световната ранглиста американка загуби от латвийката Анастасия Севастова с 2:6, 3:6 за час и 24 минута игра.

Стивънс не успя да се справи с мощната игра на латвийката, която за първи път в своята кариера ще играе на полуфинал на турнир от Голям шлем. Там тя ще срещне победителката от мача между Серина Уилямс и Каролина Плишкова.

Мачът под силното слънце в Ню Йорк започна по-добре за американката, която изпусна 4 точки за пробив в тртия гейм.

От този момент всичко се преобърна и Севастова успя да пробие още в следващия гейм.

Впоследствие латвийката отново спаси три брейкбола, за да успее да спечели първата част.

Втората част бе по-интересната, като двете направиха общо 5 пробива. Те обаче бяха с един повече за латвийката, която заслужено се поздрави с успеха.

Снимка: Getty images/ Guliver photos