Поредната голяма сензация на "Уимбълдън" при жените е факт.

Защитаващата титлата си Анджелик Кербер загуби от американската квалификантка Лорън Дейвис с 6:2, 2:6, 1:6 за час и 55 минути игра.

25-годишната Дейвис дори не успя да преодолее квалификациите преди турнира, но влезе в турнира като "щастлива губеща".

Дейвис се представи блестящо и вече е в третия кръг на турнира, детронирайки немската шампионка.

Началото на мача бе лудо, двете размениха по два пробива в първите четири гейма, но два нови брейка в полза на Кербер й подариха сета. 6:2 за германката и нищо не предвещаваше това, което последва.

Вторият сет започва с три последователни пробива, два от тях за Дейвис. Американката съумя да спаси три брейкбола на Кербер, за да пробие още веднъж и да изравни сетовете.

В решителната трета част Дейвис направо разпилч по-именитата си съперничка и с три безответни пробива затвори мача с 6:1.

Фаворитката Серина Уилямс спечели своя мач срещу словенската квалификантка Кайа Юван, макар да трябваше да стига до обрат.

Американката победи с 2:6, 6:2, 6:4 и вече е в третия кръг, където я очаква Юлия Гьоргес от Германия.