Италианецът Яник Синер, който спечели последните две издания на Sofia Open, започна по шампионски участието си на тенис турнира в столицата. В мач от втория кръг той победи Нуно Боржес (Португалия) с 6:3 и 6:4 за близо час и половина игра на централния корт.

Синер е водач в схемата на надпреварата.

Той поведе бързо с 3:0 в първия сет, като не допусна съперника да достигне до точка за пробив нито веднъж и заслужено поведе в резултата след 6:3 в своя полза. Развитието бе сходно и във втората част, когато Синер проби рано, за да поведе с 2:1, а след това не допусна изненада и напълно резонно взе мача след 6:4 в този сет.

Разликата в класите на позволи на Боржес да елиминира още един шампион от турнира, след като стори това с Мирза Башич в предишния кръг.

Световният №10 ще се изправи срещу Александър Вукич (Австралия) или Фернандо Вердаско (Испания) в четвъртфиналите.