Григор Димитров загуби с 1:4, 3:4 от сърбина Никола Милойевич по време на демонстративния турнир "Adria Tour" Белград.

Двубоят бе втори за Гришо в рамките на днешния ден, след като българинът откри турнира с победа на Душан Лайович.

Във втория двубой съперник на Гришо трябваше да е Дамир Джумхур, но босненецът получи травма и бе заместен от 145-ия в световната ранглиста Милойевич.

Сърбинът изигра отличен двубой, като изненада Григор със страхотните си удари от основната линия.

Милойевич постигна два пробива в първия сет, които му бяха достатъчни да го спечели с 4:1. Организираният от Новак Джокович турнир се играе в съкратен вариант до 4 гейма.

Григор отново правеше множество непредизвикани грешки, което може би е нормално предвид дългата пауза от 105 дни без мачове за родната звезда.

Вторият сет бе далеч по-оспорван, като двамата си размениха по бърз пробив, а в крайна сметка трябваше да решават всичко с тайбрек.

Той започна отлично за Григор, който поведе с 3:0, но не успя да използва преднината си и допусна пълен обрат, губейки тайбрека с 4:6.

Това означаваше и победа за 24-годишния Милойевич, който е шеста ракета на Сърбия, а до този момент никога не е участвал на турнир от Голям шлем.