Шоуто с марка "Ник Кирьос" има своя хепиенд във Вашингтон, след като австралиецът вдигна титлата от турнира ATP 500. Той победи на финала руснака Данийл Медведев в голям мача, равностоен и достоен за такова ниво в мъжкия тенис.

Кирьос спечели със 7:6, 7:6, а двата тайбрека, решили срещата, също бяха изключително оспорвани - 8:6 и 7:4 в полза на Ник.

Шоуменът от Австралия показа целия си арсенал и то на финал, пускаше дръзко къси топки, правеше удари през краката (2 поредни, и то - печеливши, само в един гейм на старта на втория сет!) и се усмихваше, заигравайки се с феновете.

А бе и контузен - прекара 8-9 минути между сетовете легнал, докато физиотерапевти се справяха със спазъм на мускул на гърба му. Преодоля проблема, за да спечели.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

24-годишният Кирьос печели втората си титла от ранг 500 за годината след Акапулко през март. Той е тенисистът в ATP тура с най-добър баланс срещу съперници от топ 10 за сезона - 5 победи и 1 загуба (от Надал на "Уимбълдън").

Титлата във Вашингтон прати Ник с 25 позии напред в ранглистата, където вече е №27.

Тя бе спечелена срещу достоен опонент, Медведев също игра страхотно. Руснакът даде само една точка на Кирьос на свое подаване в първия сет, преди да се стигне до тайбрека! Общо в мача и двамата сервираха превъзходно, като не допуснаха точка за пробив - също уникално за големия тенис.

Разбира се, звездата на шоуто бе Кирьос - с атракцията, нестандартните решения на корта и ... ставащия традиционен "номер с публиката".

Преди да сервира на мачбол, Ник отиде пак при трибуните и пита жена от първия ред къде да вкара началния удар. Поговори 3-4 секунди, а феновете се смееха и аплодираха. Последва ас и титла! Австралиецът направи същата игра и преди мачбол на четвъртфинала, и на полуфинала - и все печелеше точката!

Това е Кирьос - мнозина не го харесват заради арогантността му и странностите, но е безспорно, че той е различен и мачовете с негово участие са зрелище.

"Това е една от най-хубавите седмици в живота ми - каза шампионът и нареди лафове, достойни за репутацията му. - Станах приятел с човека, който раздава сладките в хотела, играх пинг-понг с хлапета в часовете преди мачовете. Страхотна седмица! Сериозно - това тук значи много за мен, доказах, че мога да печеля на такова ниво."

Руснакът Медведев бе сдържан в изявлението си след загубата, какъвто е и в играта, и в поведението си на корта.

"Знаем, че когато той иска да играе, може да бъде невероятно силен - каза финалистът. - А тази седмица очевидно искаше да играе и да побеждава".