Един измежду младия шведски талант с етиопски корени - Микаел Юмер и сърбинът Филип Крайнович, очаква Григор Димитров в четвъртфиналите на турнира от категория АТР 250 в Монпелие.

Разбира се, за да се стигне до подобен сблъсък, Григор Димитров трябва да спечели срещу представителя на домакините Грегори Барер.

Двубоят от втория кръг на надпреварата е утре.

Ако се справи със световния №91, българинът ще се бори за място на полуфиналите срещу Юмер или Крайнович.

Естествено, по сериозният като име и постижения измежду двамата е сърбинът. Той е №44 в световната ранглиста, но пък активът му в мачове срещу Гришо е 4 загуби от 4 мача.

В днешния си двубой от първия кръг, Крайнович успя да победи френския квалификант Ензо Кукад с 6:4, 6:4.

Преди този сблъсък на корта излезе 21-годишният швед Микал Юмер, който за час и 25 минути победи голямата италианска надежа в тенис Яник Синер с 6:3, 6:4.

Той е №76 в световната ранглиста, като до този момент никога не се е изправял срещу Григор.