Трикратният шампион от Големия шлем - Анди Мъри, приключи участието си на турнира от категория АТР 500 във Виена след втория кръг.

Британецът, който е двукратен победител от този турнир, загуби от младия испански талант Карлос Алкарас с 3:6, 4:6.

В понеделник Мъри триумфира в сериозна трисетова битка срещу Хуберт Хуркач, но днес просто не успя да сътвори нов подвиг срещу 18-годишния Алкарас.

Участващият с "уайлд кард" Мъри допусна пробив още в откриващия гейм, който все пак успя да върне след дългия четвърти гейм, преминал през седем равенства 40:40.

Но радостта на Мъри бе кратка. Алкарас веднага направи рибрейк, а с още един пробив в края на сета успя да го спечели с 6:3.

Във втория сет Мъри тръгна с пробив на нула и имаше аванс от 4:2, като изглеждаше, че ще успее отново да прати мача си в решителна трета част.

В играта му обаче настъпи доста сериозен и неочакван спад. Той загуби четири поредни гейма и с 4:6 трябваше да се сбогува с турнира.