Виктория Томова отпадна в четвъртфиналната фаза на WTA турнира в Ийстбърн, Великобритания.

Първата ни ракета загуби с 2:6, 1:6 от италианката Камила Джорджи, който е №26 в световната ранглиста, точно със 112 места пред нашата Томова.

Българката попадна в основната схема на турнира като "щастлив губещ" на мястото на втората поставена Онс Джебур, като успя да постигне две победи срещу тенисистки с по-висок ранкинг.

В първия кръг тя повали световната №36 Шелби Роджърс, след това обърна и белгийката Кирстен Флипкенс, но сякаш тези два обрата отнеха силите й за нов подвиг днес.

Виктория Томова не успя да се противопостави на доста по-опитната Джорджи, която за 63 минути затвори мача и даде само три гейма на българката.

Все пак доброто представяне осигури скок с 16 места за Томова в ранглистата, като от понеделник тя ще започне участието си на "Уимбълдън" като №112 в света.