Мария Шарапова напомни за най-добрата си форма и изхвърли миналогодишната шампионка от Australian Open - Каролин Возняцки.

Рускинята спечели мача от третия кръг с 6:4, 4:6, 6:3 за 2 часа и 24 минути игра.

По този начин тя се достигна четвъртия кръг на турнира за първи път от 4 издания насам.

Шарапова демонстрира добър тенис и се справи със световната №3. Рускинята изпусна три брейкбола в началото на мача и си плати в четвъртия гейм, когато Возняцки проби и излезе напред в резултата.

Датчанката поведе с 4:1, но Шарапова напомни за шампионските си години и спечели пет последователни гейма, за да грабне сета с 6:4.

Във втория двете размениха по ранен пробив, а при 5:4 в полза на Возняцки, датчанката проби, за да изравни резултата в сетовете.

Решителната трета част се развиваше много равностойно до седмия гейм. Шарапова поведе с 40:15 при подаване на Возняцки и стигна до пробив. Затвърди го с гейм на 0 и с нов пробив спечели мача.

В следващия кръг тя ше срещне представителката на домакините Ашли Барти.