Турнирът в Ротердам, където следим с особен интерес изявите на Григор Димитров, върна лентата към един от най-ярките мачове дотук на 2023-а в тениса. В четвъртък вечерта Яник Синер елиминира Стефанос Циципас с 6:4, 6:3 и си осигури място на четвъртфинал.

Двубоят бе с по-особен заряд, след като двамата изиграха незабравим четиричасов осминафинал на Откритото първенство на Австралия през януари.

Тогава в пет сета победи гъркът, но снощи италианецът взе сладък реванш и удоволствието от това не можеше да бъде скрито от лицето му.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ТОЗИ И ОСТАНАЛИТЕ ИНТЕРЕСНИ МАЧОВЕ В РОТЕРДАМ>>>

Григор Димитров бе първият играч, осигурил си четвъртфинал в Ротердам, а вече знае и съперника си - Алекс де Минор. Двамата ще излязат на корта около 14 часа българско време, след като този мач е първи в програмата на сингъл да деня.

Българинът търси третия си полуфинал в Ротердам, където игра и в двубоя за титлата през 2018-а, но загуби от Роджър Федерер. Той има досега три сблъсъка с австралиеца Де Минор, като балансът е за съперника му - 1-2 победи.

Победителят от двубоя ще се изправи срещу Даниил Медведев или Феликс Оже-Алиасим, които се срещат в друг четвъртфинал по-късно днес. Останалите двойки са Яник Синер - Стан Вавринка и Хайс Брауер - Талон Грикспор (и двамата от Нидерландия).