Яник Синер успя да се приспособи по-добре към ветровитите условия на Мастърса в Синсинати и достигна полуфинал на Мастърс турнира.

Италианският №1 в света взе реванш от Андрей Рубльов, за да го победи с 4:6, 7:5, 6:4 в четвъртфиналите, след като преди седмица загуби от него на Мастърса в Монреал.

Яник направи цели 44 непредизвикани грешки, но въпреки това успя да се пребори за успеха и продължава преследването си на трета Мастърс титла.

Активът му за годината вече е 46 победи и 5 загуби, а следващият му съперник се казва Александър Зверев.

Германецът стигна до полуфиналите след успех с 3:6, 7:6(3), 7:5 срещу американеца Бен Шелтън в много интересен мач. Зверев има предимство в мачовете срещу Синер до момента, като го води с 4:1 победи. Двамата за последно играха на миналогодишния US Open, когато Саша спечели осминафинала с 3:2 гейма.

В другия полуфинал в Синсинати ще се изправят Франсис Тиафо и Холгер Руне.

Американецът спечели с 6:3 първия сет срещу Хуберт Хуркач, а след това полякът се отказа заради травма. Датчанинът пък направи впечатляващо представяне срещу британеца Джак Дрейпър и го победи с 6:4, 6:2.

Руне преследва първа титла от април 2023 година, а единственият му триумф на ниво Мастърс остава този през 2022 година в Париж.