Първата ракета на Великобритания Дан Еванс постигна най-голямата победа в кариерата си досега.

30-годишният тенисист, който преди няколко години се забърка в скандал заради употреба на кокаин и бе наказан да не играе за цяла година, изхвърли световния №1 Новак Джокович в осминафиналите на турнира от сериите “Мастърс” в Монте Карло, при това в два сета - 6:4 и 7:5.

За Еванс това е е първа победа над тенисист от големите трима, като досега той неизменно губеше в мачовете си с тенисисти от голямото трио, състоящо се Роджър Федерер, Рафа Надал и Джокович. В срещите си с Федерер и Надал той имаше съответно 4 и 2 загуби, а днес за първи път игра срещу Джокера.

Британецът проби Новак в първите му два сервис гейма и поведе с 3:0 в първия сет преди Джокович да намали до 3:2 и да изравни до 4:4. Еванс все пак съумя да запази инерцията си и да затвори първия сет с 6:4.

Сърбинът взе първите три гейма от втория сет, но Еванс показа характер и изравни до 3:3, а в десетия гейм отрази точка за спечелване на сета от страна на Ноле. Двойна грешка от страна на сръбската звезда позволи на британеца да сервира за сета и той не сбърка - 7:5.

За Дан Еванс това е първа победа на клей от 2017 година насам.