Невиждана ситуация в тениса се разигра по време на мач от втория кръг на US Open.

Австралиецът Ник Кирьос се изправи срещу французина Пиер Хербер.

Френският тенисист взе първия сет със 6:4 и поведе с 3:0 във втория, а в последните разигравания Кирьос дори не се опитваше да отиграе топката - видимо изтощен и без никакво желание за игра.

След почивката между геймовете, съдията на стола - Мохамед Лахяни, слезе до Кирьос и проведе разговор с тенисиста.

Думите, които се чуха от телевизионното излъчване бяха:

"Искам да ти помогна. Виждал съм те как играеш, ти си чудесен. Не трябва да се отказваш от мача".

В този момент видимо изтощеният Кирьос поиска лекарска намеса, а когато докторът дойде и попита какво му има, австралиецът каза:

"Не зная, прегледай нещо, например китката, просто искам да се замотаеш тук за две минути".

Впоследствие Кирьос доигра мача, като осъществи пълен обрат и спечели с 4:6, 7:6, 6:3, 6:0.

Цялата тази ситуация не остана незабелязана и директорите на US Open започнаха разследване срещу шведския съдия Мохамед Лахяни.

С победата Кирьос си осигури среща с Роджър Федерер, стига швейцарецът да победи Беноа Пер.