Бърнард Томич си е Бърнард Томич... Австралиецът отново направи коронния си номер - да си тръгне от корта без особена битка и преди съперникът му да е постигнал необходимите точки, геймове и сетове, за да запише победа по правилата.

Чудакът, който откровено не е заинтересован от тениса, напусна игрището в Атланта след само 39 минути от четвъртфиналния му мач срещу сънародника Алекс де Минор. Томич повика физиотерапевт, показа към гърба си, оплака се от болки и... това беше.

До този момент, за норматив, той вече губеше с 2:6, 0:3, като си отиваше и към резонно поражение. Дали е контузен - това вече никой не може да каже, но публиката си го освирка порядъчно.

Напоследък това си става традиция, където и да бъде поканен да играе Томич.

Преди месец го глобиха с 45 000 британски лири, което на практика бе целият му бонус от наградния фонд, след като дори не опита да се противопостави на Жо Вилфрид Цонга на "Уимбълдън". По-рано направо си каза, че не му се играе особено, загубил е интерес към тениса.

На полуфиналите в Атланта, където за една вечер гастролира и Григор Димитров, ще се срещнат:

Де Минор - Райли Опелка (САЩ) и Камерън Нори (Великобритания) - Тейлър Фриц (САЩ).