Най-добрият приятел на Ник Кирьос и негов последовател в скандалите - Танаси Кокинакис, ще е следващият съперник на Григор Димитров на Australian Open.

"Лошото момче" на австралийския тенис се добра до втория кръг след изтощителна петсетова битка в жегата, в която надви австриеца Себастиан Офнер с 6:7, 6:2, 7:6, 1:6, 6:7.

Истинска гладиаторска битка, която продължи 4 часа и 18 минути и премина през три тайбрека, включитлено и в решителния пети сет.

В него Кокинакис, подкрепян горещо от публиката в Мелбърн достигна до първия мачбол при 9:7. Той пропусна първия си шанс, но пък след това затвори мача с 10:8 в тайбрека и така продължи към втория кръг.

Макар някога да бе смятан за бъдещето на австралийския тенис, Кокинакис така и никога не се отдаде напълно на спорта. В дълги периоди той дори не бе част от големите турнири, а в последните два сезона при него се забелязва пробуждане.

Кокинакис никога не е преодолявал втория кръг на Australian Open, но пък през миналия сезон го спечели на двойки, в партньорство със своя "брат от друга майка", както само го определи - Ник Кирьос.

Към момента Танаси Кокинакис е №80 в световната ранглиста, а до момента той и Григор Димитров не са играли никога помежду си.

Снимка: Getty images

Чисто спортно-технически и като форма, няма съмнение кой е фаворит в сблъсъка.

Танаси Кокинакис обаче ще има почти цялата домакинска публика зад себе си, а и предимството, че към него няма очаквания и всичко над тази петсетова победа над Офнер ще е подарък.

Победителят от мача между Григор Димитров и Танаси Кокинакис ще играе срещу един измежду португалеца Нуно Боржеш и испанеца Алехандро Давидович Фокина.