След като снощи Григор Димитров започна по впечатляващ начин участието си на турнира в Монреал, сега е време за втория му мач от надпреварата.

Победата над австралиеца Ринки Хиджиката дойде след само един загубен сет, а днес българинът ще се надява на подобно представяне в осминафиналите.

Там съперник на Григор отново е австралиец, като това е световният №62 Алексей Попирин, с когото имат по една поделена победа в досегашните си два мача. И двата обаче дойдоха преди три години.

Двубоят на българина е четвърти в програмата на втория по големина корт "Роджърс", а началото на битките започва в 19 часа българско време. Тази на Григор е предвидена за не преди 23 часа, но най-вероятно ще започне след полунощ.

Фаворит за титлата в Монреал е световният №1 Яник Синер, който тази вечер играе с чилиеца Алехандро Табило. Сред другите поставени са още Андрей Рубльов, Каспер Рууд, Хуберт Хуркач, Тейлър Фриц Холгер Руне и Александър Зверев. Последните двама играят помежду си в осминафиналите.

Голямата изненада беше снощното отпадане на Стефанос Циципас след загуба с 0:2 от ветерана Кей Нишикори. Преди това Даниил Медведев също се прости с надпреварата.