Ема Радукану шокира всички през 2021 година, когато спечели титлата на US Open, започвайки в квалфикациите на турнира. Този момент обаче остава просто спомен, защото след това британката така и не успява да направи нещо запомнящо се в турнирите от Големия шлем. Сега тя отпадна в Ню Йорк след три сетова загуба от София Кенин (САЩ) - 1:6, 6:3 и 4:6.

Трофеят преди три години остава най-доброто постижение в кариерата ѝ. А отвъд него така и не успява да премине след четвъртия кръг в някой от големите турнири - това е върховото ѝ представяне на домашния "Уимбълдън", а пък на Australian Open и "Ролан Гарос" не е играла по-далеч от втори кръг.

21-годишната тенисистка не успя да сдържи сълзите си на пресконференция след мача и обяви, че е тъжна заради загубата от Кенин - шампионка от Australian Open през 2020 година.

Родената в Москва американската тенисистка ще играе с друга представителка на домакините в следващия кръг - шестата в основната схема Джесика Пегула.

Междувременно Наоми Осака от Япония, която е двукратна шампионка в Ню Йорк, се завърна победоносно на кортовете, на които два пъти ликува с титлата - през 2018 и 2020 година.

Тя пропусна US Open миналата година, тъй като стана майка, а сега изхвърли десетата поставена в схемата Йелена Остапенко (Латвия) в първия кръг, при това убедително - с 6:3 и 6:2 за само 63 минути тенис.

Японката призна, че е опитала да не се разплаче след мача, но е нямало как да сдържи сълзите си.

Утре тя ще играе с Каролина Мухова (Чехия).