Стефанос Циципас ще е съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира от категория АТР 500 във Виена.

Световният №5 трябваше да прави обрат срещу немеца Ян-Ленард Щруф, побеждавайки го с 6:7, 6:3, 6:4 за час и 51 минути.

Така само в рамките на този месец, Циципас си осигури нова среща с Григор Димитров, с когото преди това така и нямаха мач. Родната звезда се изправи срещу гръцкия си съперник на осминафиналите на "Ролан Гарос", но загуби с 0:3 сета (3:6, 6:7, 2;6).

В първите два сета на онзи мач, играта бе изключително равностойна, а двамата демонстрираха страхотен тенис, което ни обнадеждава, че може да се насладим на ново шоу и във Виена.

Победителят от този мач ще има наглед доста по-лека задача в третия кръг, където ще се изправи срещу един измежду Дан Еванс от Великобритания и Юрий Родионов от Австрия.

Днешният мач между Циципас и Щруф започна доста равностойно, като двамата така и не се пробиха в първия сет.

Немецът пропиля три сетбола при 5:4 в своя полза, като трябваше да решава всичко чрез тайбрек, в който все пак успя да си свърши работата със 7:3.

Загубеният първи сет посъбуди Циципас, който изигра доста силен втори сет, а пробив в осмия сет му стигна, за да го затвори с 6:3.

Решителната трета част започна разменен гейм между двамата, преди Циципас да прекъсне мача за няколко минути.

Дали умишлено или не, той поиска пауза, за да смени маратонките си. За пореден път в кариерата си обаче, той не можеше да се оправи с връзките на новия чифт, заради което се наложи намесата на неговия треньор и баща. А това допълнително забави мача.

Веднага след подновяването му, Циципас веднага стигна до пробив, който му бе достатъчен впоследствие да затвори сета с 6:4, с което спечели и мача.