Цветана Пиронкова даде идеален старт на австралийското си приключение, като прегази за час и 4 минути рускинята Людмила Самсонова в първия кръг на Yarra Valley Classic.

Това е един от двата турнира категория 500 в Мелбърн, които подгряват за Australian open, който ще стартира на 8 февруари. Пиронкова победи с 6:2, 6:1, като отпусна три гейма на съперничката, която е с 9 места пред нея в ранглистата. Избраната напълно заслужено от медиите у нас за Спортист на годината Цвети проби пет пъти рускинята, за да не и остави никакви шансове в мача.

Самсонова е познат съперник - именно нея срещна Пиронкова при завръщането си на корта след близо 3 години отсъствие, на US Open през есента на 2020-а. И отново победата бе за българката.

Цвети бе много стабилна и уверена, използваше чудесно началния си удар и не допусна колебания в играта.

Изглежда в отлична форма след три убедителни победи в Дубай, с които преодоля квалификациите и се класира за основната схема на Откритото първенство на Австралия, а сега и нов успех на старта на пътя в Мелбърн.

След завръщането на корта тя има 10 победи и само две поражения, което е великолепна серия.

Във втори кръг нейна съперничка ще бъде №9 в схемата Дона Векич, която също бе победена от Пиронкова на US Open.