Световната №1 в женския тенис Ашли Барти достигна до финала на Мастърса в Маями, където ще защитава титлата си от последното издание през 2019-а.

Австралийката намери място в мача за трофея след убедителна победа с 6:3, 6:3 над петата поставена Елина Свитолина от Украйна.

Барти имаше тотално превъзходство през почти всеки момент от мача и заслужено стигна до успеха. Тя поведе с 4:1 в първия сет и макар да допусна пробив, не позволи на Свитолина да се върне в сета.

При 5:3 в своя полза, Барти осъществи третия си пробив в сета, за да го затоври с резултат 6:3.

В средата на втория сет двете тенисистки размениха по пробив, за да се стигне до шестия гейм, когато Барти отново спечели сервис гейма на Свитолина, поведе с 4:2, а след това без проблеми затоври мача с 6:3 във втория сет.

В мача за титлата Барти ще се изправи срещу 20-годишната Бианка Андрееску от Канада.

Шампионката от US Open през 2019-а достигна третия си Мастърс финал, като до този момент е триумфирала в предишните два случая.

На полуфиналите тя постигна драматична победа със 7:6, 3:6, 7:6 над Мария Сакари от Гърция.

Андрееску се нуждаеше от два тайбрека, за да сломи съпротивата на гъркинята, която вчера хвърли бомбата в турнира, елиминирайки Наоми Осака.

В първия сет две размениха по пробив, а в тайбрека Сакари пропиля два сетбола, като в крайна сметка си плати скъпо и загуби със 7:9 в тайбрека.

Вторият сет отиде убедително в полза на Сакари, като изглеждаше, че тя ще стигне и до победа в мача, когато с пробив в 11-ия гейм на третия сет успя да поведе с 6:5.

Сакари сервираше за мача и място на финал, но неочаквано се срина и допусна пробив на нула. Това й се отрази психически, като тя нямаше сили да се противопостави и в тайбрека, който загуби с 4:7.