Световната №1 в женския тенис продължава без никакъв проблем към четвъртфиналите на Australian Open.

Голямата надежда на домакините победи младата Аманда Анисимова от САЩ с 6:4, 6:3, като продължава без загубен сет в Мелбърн.

За разлика от останалите си мачове до момента, в които Барти оставяше съперничките си на само един или два спечелени гейма, днес австралийката трябваше да се поизпоти.

Първият сет за нея бе безпроблемен, защото един пробив й бе достатъчен да го спечели с 6:4.

Втората част обаче започна с пробив за младата американка Анисимова, която в предишния кръг вече сътвори една сензация и изхвърли Наоми Осака.

Пробивът обаче събуди Барти, която реагира незабавно и от изоставане с 0:2, спечели шест от следващите седем гейма, за да затвори сета с 6:3.

За място на полуфиналите тя ще играе с друга американка - Джесика Пегула.

Именно световната №1 Барти е голямата надежда на цяла Австралия, че ще успее да задържи трофея от Australian Open у дома за първи път от 1978-а, когато това стори Крис О'Нийл.