Световната №1 в тениса Ига Швьонтек просто няма спирка, като постигна своята 31-а поредна победа.

Полякинята победи Данка Ковинич от Черна гора с 6:3, 7:5 в мач от третия кръг на "Ролан Гарос".

20-годишната Швьонтек продължава с безпощадната си доминация, като за 31 поредни мача без поражение, тя е загубила само четири сета.

С оглед на всичко, което тя прави на корта, е трудно към момента да повярваме, че ще има кой да я спре по пътя към нейния втори трофей от "Ролан Гарос".

Днес още със самото начало Швьонтек показа, че едва ли ще има сензация, защото набързо поведе с 3:0, а след това нямаше особен проблем да затвори сета с 6:3.

Втората част бе по-трудна за полякинята след неочакван срив в нейната игра. Тя поведе с 4:1 и сякаш минути ни деляха до края на мача, когато настъпи въпросният срив.

Следващите четири гейма отидоха на сметката на Ковинич, като с два пробива на сетката си тя обърна сета и поведе с 5:4.

Но с надвисналата опасност, сигналната лампичка на Швьонтек светна, тя се събуди и с три поредни гейма преобърна нещата, за да затвори мача със 7:5 във втория сет.

Така тя намери място в четвъртия кръг, където очаква някой измежду Женг Кинуен от Китай и френската ветеранска Ализе Корне.