Световната №1 Ига Швьонтек продължи по абсолютно безапелационен начин към четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Полякинята победи испанската квалификантка Кристина Букша с 6:0, 6:1, като това й отне едва 54 минути игра.

Швьонтек нямаше никакъв проблем в постигането на този успех и се справи брилянтно, като успя да спечели 11 поредни гейма и бе на крачка от перфектния мач.

Дали умишлено или не, Швьонтек все пак загуби един гейм срещу световната №100 и това бе 12-ият, в който полякинята можеше да спечели с 6:0, 6:0.

Това все пак не се случи и Букша се отсрами с един гейм, но бе твърде далеч за каквото и да е повече от този мач.

В следващия кръг обаче за Швьонтек изпитанието ще е от съвсем друг калибър, защото срещу нея ще застане шампионката от "Уимбълдън" - Елена Рибакина от Казахстан.

Сблъсък между две актуални шампионки от Шлема, който със сигурност обещава зрелище.