Световната №2 в женския тенис Онс Жабер победи французойката Диан Пари с 6:2, 6:3 и се класира за осминафиналите на "Уимбълдън".

Тунизийката, която в понеделник за първи път се изкачи толкова високо в ранглистата, ще играе с германката Анжелик Кербер или белгийката Елиз Мертенс в следващия си мач.

След разочароващото си отпадане в първия кръг на "Ролан Гарос", сега тунизийката изглежда амбицирана да направи първия си голям пробив в Големия шлем.

Това беше третата й поредна победа без загубен сет и тя дойде след 68 минути игра. Жабер ще се опита за втора поредна година да достигне четвъртфиналите на "свещената трева". В дните преди "Уимбълдън" Жабер завоюва титлата на трева в Берлин.

За младата Пари това беше втори пореден турнир от Големия шлем, в който тя достига до трети кръг.