Световната №4 Елена Рибакина, която бе една от фаворитките за титлата от US Open, приключи своето участие след само един мач.

Представителката на Казахстан спечели срещата си от първия кръг, но така и не се яви за втория си двубой тази нощ. Рибакина трябваше да се изправи срещу френската квалификантка Джесика Понше, но обяви оттеглянето си заради травма.

Без да уточнява каква точно е контузията, Рибакина обяви, че трябва да послуша тялото си и въпреки желанието да продължи в надпреварата, ще трябва да се оттегли.

По този начин шампионката от "Уимбълдън" през 2022-а се превръща в най-високо поставената тенисистка, отпаднала от US Open до момента и общо четвъртата представителка на топ 10, която приключва с участието си още във втория кръг.

Така намиращата се на 143-о място в ранглистата Джесика Понше ще играе в третия кръг при своя дебют на US Open, a там тя ще се изправи срещу завърналата се на корта бивша №1 в света Каролин Вожняцки.

Датчанката, която преди две години се отказа от спорта и роди второто си дете, реши да се завърне на корта преди няколко месеца, а след победата си с 6:3, 6:3 над мексиканката Рената Зарауса, успя да се класира в третия кръг в Ню Йорк, където има два финала.

Другият значим резултат от тази нощ при жените бе отпадането на двукратната шампионка от US Open - Наоми Осака.

Японката, която продължава да търси оптималната си форма и завръщането сред най-добрите в тениса, загуби с 3;6, 6:7 от миналогодишната полуфиналистка Каролина Мухова от Чехия и приключи с турнира още във втория кръг.

Участващата с "уайлд кард" двукратна шампионка направи един от най-силните си мачове след кратката почивка от тениса в първия кръг, когато изхвърли световната №10 Йелена Остапенко, но тази нощ сякаш Осака нямаше сили за нов мач срещу доста сериозна опонентка и загуби.