Серина Уилямс се прости с шансовете си за титла на Australian Open след загуба от световната №8 Каролина Плишкова с 4:6, 6:4, 5:7 в мач, който продължи 2 часа и 12 минути.

Драмата беше пълна, тъй като американката пропусна зашеметяващите четири мачбола в хода на третия сет - нещо, което не й се случва често. Загуби въпреки аванс от 5:1 гейма в третия сет.

Плишкова взе реванш за загубата на US Open през миналата година и вече има три победи над тази съперничка.

Серина твърди, че не се е издънила в хода на пропуснатите възможности, тъй като Плишкова е играла твърде силно. Чехкинята ще срещне японката Наоми Осака на полуфиналите, докато другият двубой, който ще излъчи финалист е между Даниеле Колинс и Петра Квитова.

Загубата на Уилямс означава, че тя ще трябва да почака още за реванш срещу Осака, която я победи на финала в САЩ през 2018-а.

При 5:2 и 40:15 в третия сет Серина бе ощетена от съдиите с отсъждане за грешно стъпване при сервис, а в следващото разиграване тя стъпи накриво и всичко се обърна.

Дойдоха три последователни пробива на Плишкова, два от които на нула. С третия си мачбол чехкинята постигна заслужена победа и е все по-близо до първа титла в Големия шлем. Ще играе общо на трети полуфинал в кариерата си и първи в Мелбърн.