Световният №1 Карлос Алкарас продължи по план в турнира от категория АТР 500 в Базел.

Испанският тийнейджър победи с 6:4, 6:2 нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп и по този начин намери място в четвъртфиналите на надпреварата.

Алкарас със сигурност не показа най-доброто от себе си, най-вече в първата половина на мача, когато успяваше да стори нужното, за да печели геймове, но не и по невероятния начин, по който сме свикнали да виждаме.

Водачът в световната ранглиста дори на два пъти трябваше да спасява точки за пробив на своя опонент, преди от своя страна на пробие в седмия гейм, с което поведе с 4:3.

Той затвърди пробива си за 5:3, а след това нямаше проблем за затвори сета с 6:4.

Неубедителното му представяне даде резултат в началото на втория сет, когато Ботик ван де Зандсхулп проби и поведе с 2:0. Видео от мача вижте тук!

Но ето в този миг видяхме Алкарас, който всички добре познаваме, като с шест поредни гейма на сметката си, испанският шампион затвори мача.