Световният №1 Яник Синер продължава в полуфиналите на турнира в Хале, една от двете генерални репетиции преди "Уимбълдън".

Италианецът мина през много труден мач срещу представителя на домакините Ян-Ленарт Щруф, като го победи с 6:2, 6:7, 7:6.

Синер се закрепи в мача в третия сет срещу сервиращия страховито германец, който затвърди много силна седмица. Щруф елиминира на осминафинал Стефанос Циципас.

На полуфинал лидерът в ранглистата ще играе срещу победителя от Жижен Жан (Китай) - Крис Юбенкс (САЩ), които играят късно в петък.

Другата двойка се оформи след четвъртфиналите днес.

Хуберт Хуркач елиминира след 7:6, 6:4 Маркос Гирон, а Александър Зверев се справи в трите с Артур Фис - 6:7, 6:3, 6:4. Така любимецът на публиката Саша е на полуфинал и ще търси първата си титла в Хале, където има два загубени финала. Хуркач е шампион там от 2022-ра.

На турнира в Куинс, Лондон, който е другиата подгряваща надпревара за "Уимбълдън", надеждите на домакините за британец на полуфинала бяха угасени днес.

Лоренцо Музети спря с 6:3, 7:5 англичанина Били Харис, за да достигне до предпоследния етап. Там го чака среща с австралиеца Джордан Томпсън, който се справи в два сета с Тейлър Фриц - 6:4, 6:3. Американецът бе най-високо поставен сред оцелелите в надпреварата, пълна с изненади.

След неговото отпадане най-високо в схемата остава Томи Пол, който достигна полуфинал след 6:3, 5:7, 6:4 над Джак Дрейпър, втория англичанин на четвъртфиналите.

Съперник на Пол ще е Себастиан Корда или Ринки Хиджиката, които се срещат късно в петък.