Световният №10 Хуберт Хуркач ще е съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира от категория АТР 500 в Ротердам.

Това стана факт след драматичната победа на поляка над Роберто Баутиста Агут в продължилия точно 3 часа мач помежду им. Хуркач победи испанеца със 7:5, 6:7, 7:6.

Така утре Григор Димитров и Хуберт Хуркач ще изиграят своя трети мач помежду си.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Добрата новина за родните фенове е, че Григор успя да спечели предишните им две срещи, като и в двата случая това стана с победи с 2:1 сета.

Първата им среща бе преди две години на четвъртфиналите в Индиън Уелс, а миналата година Димитров достигна още един Мастърс полуфинал след победа над Хуркач, но този път в Монте Карло.

Днес Хуркач и Баутиста Агут изиграха истинска класика, като се наложи два тайбрека да решават сблъсъка им. Единствено в първия сет нямаше тайбрек, защото в 12-ия сет полякът успя да осъществи решителен тайбрек и да спечели със 7:5.

Вторият сет премина през бърза размяна на пробиви в началото, за да се стигне в крайна сметка до тайбрек. В него Хуркач поведе с 4:0 и сякаш докосваше успеха. Той имаше три мачбола при 6:3, но ги пропиля и трите, за да загуби с 6:7.

В третия сет Хуркач сервираше за мача при 5:3, но отново се провали в ключов момент и мачът трябваше да се решава с тайбрек. Полякът стигна до четири мачбола при 6:2 и макар да изгуби първите два, той реализира третия, за да си осигури мач с Гришо.