Роджър Федерер няма да спечели 11-ата си титла в Хале. Поне - не и тази година.

Швейцарецът бе спрян на осминафинал от Феликс Оже Алиасим, който спечели техния сблъсък на този етап с 4:6, 6:3, 6:2 за един час и 47 минути игра на тревата в германския град.

Маестрото стартира отлично, бе уверен на свое подаване в целия първи сет, проби при 4:3 и това се оказа решаващо в тази част. Но нататък канадецът се наложи с енергия и желание.

Феликс е на 20 години, в момента е №21 в ранглистата, а срещу себе си имаше един от колосите на тениса, но... през август Роджър ще навърши 40.

Алиасим наниза 13 аса и бе великолепен на свое подаване, особено в третия сет, когато даде само 2 точки на Федерер в геймовете, в които сервираше.

Така Маестрото ще почака за първа титла в тура от октомври 2019-а. Това бе неговият едва осми мач за последните 18 месеца, след като пропусна близо година с травми. Неговото внимание е насочено към "Уимбълдън", естествено. Турнирът в Лондон започва на 28 юни.

А Феликс Оже Алиасим ще чака противника ни са 1/4-финал от мача на Ян Ленард-Щруф и Маркос Хирон.

Шампионът в Хале от 2011-а Филип Колшрайбер (Германия) е на четвъртфинал след победа над французина Корентен Муте с 6:4, 7:6(4).

Там представителят на домакините ще срещне Андрей Рубльов, който елиминира австралиеца Джордън Томпсън с 6:4, 6:4.

Снимка: AP/БТА