Роберто Баутиста Агут победи Доминик Тийм в голям мач от четвъртфиналната фаза на турнира ATP 250 в Доха. Испанецът спечели със 7:6, 2:6, 6:4 за близо 2 часа и половина тенис на корта в Катар.

Така световният №4 Тийм също отпада от надпреварата, часове след Роджър Федерер. Завърналният се Маестро бе победен от Николоз Басилашвили на същия етап от турнира.

Тийм проби първи за 2:1 в откриващия сет, за да види веднага рибрейк на Баутиста Агут на следващото си подаване. Така първият сет влезе в тайбрек, където испанецът бе по-стабилен и спечели. Сценарият бе различен във втората част, когато австрийският №4 в ранглистата проби три пъти съперника и убедително взе този сет с 6:2.

Двамата размениха пробиви на старта на решаващата част, преди Роберто да нанесе нов удар на подаването на австриеца при 2:2, с което да наклони везните към себе си. Световният №13 ще срещне на полуфинал днес Андрей Рубльов, който има предимството да почива в четвъртък и да мине до този етап без игра. Руснакът стигна до двубоя с Агут след отказване на Мартон Фучович.

Другият полуфинал е между Басилашвили и Тайлър Фриц.

След загубата Тийм призна, че от месеци играе с травма, която се отразява на представянето му.

"Всички около мен го знаят, така е още от турнира във Виена миналата година - каза Доминик. - Имам травма на ходилото, която чувствам при всеки по-дълъг мач, особено на твърдите кортове. Има някаква болка, не е кой знае какво, но може би е време да се погрижа за това."

Очевидно Тийм е играл с травмата и на Australian open през февруари, където достигна до осминафинал, но бе елиминиран в три сета от Григор Димитров.