Стефанос Циципас ще има достатъчно време да се концентрира върху поредния философски пост в социалните мрежи, станали маркови за гръцкия тенис ас в последните месеци.

Ангажиментите му към US Open изненадващо приключиха още в първата нощ от турнира, когато 94-ият в ранглистата Даниел Галан Риверос го победи с 6:0, 6:1, 3:6, 7:5 за два часа и 46 минути.

Световният №5 става първата голяма жертва в мъжкия турнир, като двата сета на старта на мача бяха потресаващи от страна на Стефанос. Само за 56 минути той изостана с 0-2, като спечели общо един гейм. Изглеждаше съвсем не на мястото си, нервен, припрян и извън кондиция.

Галан Риверос победи след реализиране на деветия си мачбол, а Циципас изглеждаше примирен много по-рано. Странно, но не и напълно необяснимо. Спадът във формата на гърка е виден от седмици и немалко специалисти предвидиха провал в Ню Йорк.

Едва ли обаче са мислили чак за такова нещо.

Другата сензация на нощта дойде от отпадането на №12 в света и първа ракета на САЩ Тейлър Фриц, който загуби от сънародника си Брендън Холт със 7:6, 6:7, 3:6, 4:6.